Aralık 2012’de açılan Mrs. Cupcake’in yaratıcısı, Şirin Üzdiyen Sayın, Sabancı Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği okuduktan sonra Amerika’ya gider ve Boston’da finans ağırlıklı MBA eğitimi görür. Ardından, 3 yıl İş Yatırım’da uluslararası piyasalar bölümünde çalıştıktan sonra kariyer planlarını “vazgeçemeyeçeği aşkı” olarak nitelendirdiği “tatlı” ile ilgili bir iş kurmak için değiştirir. Yurtiçi ve yurtdışında gittiği her şehirde tatlıyla ilgili yeni yerler ve çeşitler keşfetmeye bayılan Şirin, en büyük başarıyı da kendi açacağı dükkanında yapacağı tatlılardan elde edeceğine karar verir.

Bir cupcake butiği açma fikri ise; Amerika ve İngilltere'de çok sevilen bir tatlı çeşidi olan cupcakelerin Türkiye’de olmamasından yakınması ile başlar. Yurtdışında girdiği cupcake dükkanlarında birbirinden güzel ve lezzetli gözüken bir sürü çeşit arasından şeçim yapmakta zorlanan Şirin, İstanbul'da tat ve kalitesiyle uzmanlaşmış butik bir cupcake dükkanı açmaya karar verir. Hayal gücünün aldığı her türlü çeşitte cupcake yapabiliyor olmak ve özel günlere ve isteklere göre onları tasarlayabilmek bu işin en sevdiği yanıdır.

Şirin bu serüvene, akşamları işten geldikten sonra evde yapmaya başladığı cupcakelerini çevresindekilere tattırıp onların tepkilerini ölçerek başlar. Her geçen gün keklerine gelen talep ve güzel yorumlar artmaya devam ettikçe kendine tamamen güvendiğini hisseder. Siparişlerine yetişememeye başladığı an işini bırakır ve Trump Towers AVM’de açılacak olan Mrs. Cupcake dessert boutique için hazırlıklara başlar. Türkiye, İngiltere ve Amerika’da kurslara giderek kendini iyice geliştiren ve dükkanında her gün kendi elleriyle pişirdiği birbirinden farklı çeşitlerde taptaze cupcakelerini sunan Şirin, çoğu gün aklına gelen yeni çeşitleri de menüsüne eklereyek müşterilerine sunmaya devam eder. Şirin, cupcakeleri şeker hamurundan yapılan görsel bir şovdan öte lezzeti ile ön plana çıkarmayı ve bu lezzeti insanlarda alışkanlık haline getirmeyi başarmıştır. Mrs. Cupcake'i yakın zamanda başka şubelerle büyütmeyi amaçlarken kurumsal organizasyonlar, doğumgünleri ve düğünlerin de en heyecanlı kısımlarından biri olmakta oldukça iddiali.